Biz Kim Miyiz?

WhatsApp Image 2021-11-18 at 13.35.40.jpeg
WhatsApp Image 2021-12-21 at 13.26.46.jpeg

     Merhaba Arkadaşlar, 

   Biz "Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu", kısaca ACUTBAT'ız.

   ACUTBAT olarak ana inancımız; her bölümden, her sınıftan ve her üniversiteden öğrencilerin bilime ve araştırmaya olan isteği ve merakını anlamalarını ve öğrencilerin kendi içlerindeki potansiyeli görmelerini sağlayabilmek.

   Bu amaç doğrultusunda hocaların, kongrelerin, sempozyumların sizin ayağınıza gelmesini ve kolayca ulaşabilmenizi sağlamaktayız.

  Bu yüzden kongrelere, sempozyumlara ve konuşmacılara ev sahipliği yapmaktayız.

   

ACUTBAT'ın ikinci amacı, öğrencilerin istediği spesifik alanlarda onlara öncü hocalar yardımıyla öğrenme şansını sağlamak. Daha önemlisi konuşmacıya ulaşım kolaylığını sağlamak. Bu amaç için "A Look Into Science"/ ALIS19' isimli üç yıldır devam ettirdiğimiz öğrenci kongremizi çalışkan ekibimizle sürdürüyoruz. Bu sene Mayıs ayında kaldığımız yerden devam ediyoruz.

WhatsApp Image 2021-11-01 at 22.53.02.jpeg

ACUTBAT’ın üçüncül amacı , Türkiye’deki Tıp Fakültesi öğrencilerine tıpta inovasyon hakkında bir bakış açısı kazandırabilmek. Biz bu amacı başarabileceğimize gönülden inanıyoruz. Bu amacımız doğrultusunda üç üniversiteyle iletişime geçtik, Marmara ve Bahçeşehir Üniversitesi’yle “MABS” adlı bir sempozyum için adım attık.

ACUTBAT 2021-2022 Yönetimi